Zamów Noni

Polecamy

calivita

Reklama

Badania naukowe

Badania naukowe

Już od początku istnienia ludzkości, rośliny były ważnym źródłem medycznych i farmaceutycznych produktów. Około 25% naszych leków, przepisywanych w codziennej praktyce klinicznej, zawiera składniki pochodzenia roślinnego. Ostatnio, poszukiwania nowych leków ze źródeł roślinnych zwróciły uwagę firm farmaceutycznych, żądnych odkrycia nowych składników, które mogą leczyć AIDS i inne choroby wirusowe. Podobnie jak szamani, naukowcy zdają sobie sprawę, że leki dla wielu ludzkich dolegliwości są ukryte wśród światowych pól i lasów.

Jeszcze nie tak dawno, nikt nie słyszał o cudownych właściwościach Noni. Obecnie Noni przyciągnęła dużą uwagę żywieniowców, lekarzy i innych specjalistów zajmujących się zdrowiem z powodu niektórych jej kluczowych składników, a mianowicie – prokseroniny i kseroniny.

Pierwsze wzmianki o NONI można odnaleźć w pismach sanskryckich, z których wynika, iż znano tę roślinę już w starożytności. Z jej cennych właściwości korzystano już 6 000 lat temu w Indiach.

Na wyspy Polinezji roślina noni dotarła z Azji oraz Indonezji wraz z migrującymi ludami. Pomimo wieloletniej popularności Noni jako rośliny leczniczej wśród ludności Pacyfiku, aż do ostatniej połowy XX wieku mało było dostępnych na ten temat informacji naukowych czy jakichkolwiek innych.

n-s-badaniaW rzeczywistości badania naukowe nad Noni prowadzone są od 1950 roku, gdy O.A. Bushnell opublikował w „Pacific Science” artykuł o antybakteryjnych właściwościach owocu NONI.

Bushnell i współpracownicy odkryli, że ekstrakt z owocu noni wykazywał umiarkowane właściwości antybiotyczne przeciw różnym szczepom Salmonella i Shigella. Ponadto, Levand odkrył, że świeży sok z owocu był aktywny przeciw Pseudomonas aeruginosa, Proteus morganii, Staphybcoccus aureus, Bacillus subtilis i Escherichia coli oraz oświadczył, że asperubzyd – substancja czynna odnaleziona w noni – może być aktywnym składnikiem przeciwbakteryjnym.

Więcej na ten temat tutaj >>>

W ostatnich latach naukowcy z Zachodu ponownie podjęli badania nad Noni i odkryli jej lecznicze właściwości, których na próżno można szukać w jakimkolwiek innym sztucznie wyprodukowanym lekarstwie.

Badania naukowe nad owocem NONI:

1. Doktor Ralph Heinicke – pionier badań nad noni – tutaj >>>

2. Dr Isabelle Abbott, profesor Valeria Szedlak – Vadocz i inni naukowcy – tutaj >>>

3. Noni-PPT – doktor Anne Hirazumi – tutaj >>>

4. Badania prowadzone przez doktora Neila Solomona – tutaj >>>

5. Dr Steven Hall i inni – tutaj >>>

n-s-bilardZnany ekspert w dziedzinie botaniki tropikalnej Jay Rame stwierdził: ”Od 13 lat, w ciągu których zajmowałem się badaniem rośliny Noni, jestem zachwycony jej cudownym działaniem leczniczym. Sukces i użyteczność tej rośliny, tak często opisywany w starych bajkach i podaniach, został już wielokrotnie potwierdzony przez liczne badanie naukowe. Jednak aby uzyskać jak najwięcej korzyści z tej rośliny, przy kupowaniu produktu Noni trzeba sprawdzić jego pochodzenie, jakość i stężenie”.

Doktor Devid Schechter, dyrektor Instytutu Medycyny Naturalnej w Kalifornii, informuje o zdrowotnych korzyściach  noni. W swoich raportach przedstawił informacje zebrane na Hawajach, zgodnie z którymi mieszkańcy tego regionu stosują noni i znają jego korzyści już od tysięcy lat. Bardzo duże wrażenie wywarł na nim fakt, że noni reaguje na wiele różnych chorób oraz pomaga w ich zwalczaniu.

Dr Schechter tysiącom swoich pacjentów zalecił stosowanie noni i potwierdził pozytywne rezultaty osiągane we wszystkich kuracjach zawierających noni. Jako znany lekarz i terapeuta stwierdził, że noni przynosi wspaniałe korzyści w walce z chorobą, a także w zapobieganiu jej powstawania