Zamów Noni

Polecamy

calivita

Reklama

Noni dla dzieci

Noni dla dzieci

Proponowane dawki soku Noni dla dzieci

Wiek dziecięcy ma swoje specyficzne cechy. To w tym okresie następuje gwałtowny wzrost i rozwój, zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jak i umysłowej. Wymaga to systematycznego dostarczenia wszystkich niezbędnych do tego substancji odżywczych w odpowiednich ilościach.

Wśród witamin przede wszystkim należy wymienić witaminę C i E oraz beta-karoten, które będąc silnymi antyoksydantami, chronią młody organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Witamina C – wraz z witaminą E – jest niezbędna do prawidłowego rozwoju wszystkich tkanek, a zwłaszcza mocnych kości, zębów, chrząstek oraz ścięgien. Gwarantują elastyczny układ naczyń krwionośnych, który rozwija się wraz z innymi tkankami. Wspiera wchłanianie ważnych składników mineralnych, takich jak np. wapń i żelazo.

chlopcy1Obecnie stawiamy naszym dzieciom coraz bardziej wygórowane wymagania. Aby im sprostać, dzieci muszą otrzymać wszystkie substancje odżywcze. Z kolei zanieczyszczone powietrze i inne czynniki cywilizacyjne wcale nam tego nie ułatwiają. W dodatku u dzieci często stosuje się antybiotyki oraz środki przeciwgorączkowe. Obie grupy leków obniżają poziom witaminy C.

Niewiele na świecie jest rzeczy tak korzystnych dla zdrowia jak sok Noni, który z jednej strony w  optymalny sposób zaspokaja organizm w niezbędne substancje odżywcze, a z drugiej zapobiega grożącemu deficytowi składników witalnych i chorobom.

Polinesian Noni  mogą pić niemowlęta, dzieci  i młodzież.

Sugeruje się picie soku na czczo, pół godziny przed posiłkami  z zachowaniem minimum 2 godzin odległości po wcześniejszym posiłku. Aby organizm w pełni przyswoił wszystkie cenne składniki Noni, sok powinien być przyjmowany na pusty żołądek bez popijania płynami,  w przeciwnym razie soki trawienne zniszczą bezpowrotnie niektóre składniki  Noni.

Dr Solomon pisze “Najkorzystniej jest pić sok noni przed śniadaniem i przed obiadem”  (jeśli rozkład dnia nie pozwala na to, lepiej jest stosować noni w innym czasie, niż z tego powodu zrezygnować).  Należy pamiętać, że u jednych ludzi efekt pozytywnego działania Noni pojawia się szybko, u innych potrzeba wielu dni , bądź tygodni.  Jednak aby stwierdzić jak mocno Noni może pomóc należałoby pić go przez 6 miesięcy”.

Nie istnieje żadne prawdopodobieństwo przedawkowania lub uzależnienia się od soku Noni.

Dzieci:

- profilaktycznie odpowiednio dzienną dawkę w stosunku do masy ciała – 5 ml na 10 kg ( np. dla dziecka o wadze 10 kg podawać plastikową łyżeczką 2 x dziennie po 2,5 ml; łącznie 5 ml dzienna dawka);

- starsze dzieci połykające kapsułki – dzienna dawka profilaktyczna – 1 kapsułka na 20 kg masy ciała.

Proponowane dawki  dla dzieci chorych skonsultuj ze swoim lekarzem otwartym na medycynę naturalną.

Poleca się picie soku z Noni na czczo lub na pusty żołądek (2 godz. po jedzeniu), w odstępie minimum 15-30 minut przed połknięciem  innego lekarstwa.  W takim wypadku Noni poprawia zdolność ciała do przyjęcia lekarstw i wzmacnia ich działanie. To samo dotyczy kawy, alkoholu, nikotyny i… mycia zębów – jeżeli je stosujesz pamiętaj – minimum pół godziny po wypiciu na czczo soku Noni!

Jeżeli ktoś ma poważne kłopoty z dostosowaniem się do zasady picia soku Noni na pusty żołądek, to lepiej będzie, aby stosował rozcieńczony sok z wodą, niż całkiem zrezygnował z jego picia i pozwolił na to, by tak ważne składniki nigdy nie znalazły się w jego organizmie.