Zamów Noni

Polecamy

calivita

Reklama

Pozytywne skutki uboczne

Pozytywne skutki uboczne

Nieznane są żadne szkodliwe działania uboczne soku Noni.

n-s-liofilizowanyAmerykański urząd Food and Drug Administration (FDA) zaszeregował sok z noni do kategorii GRASS (generally regarded as safe tzn. ogólnie uważane za bezpieczne) i to także dla kobiet w ciąży i dla karmiących matek. A przecież np. kawy czy aspiryny nie uważa się za bezpieczne dla tej grupy (J. Skarbek – Noni owoc zdrowia).

Czasami u niektórych osób (mniej niż 3%) zdarzają się niewielkie efekty uboczne, będące skutkiem zażywania soku NONI:

  • wysypka,
  • niemiły zapach ciała,
  • biegunka,
  • bardzo rzadko bóle głowy i mdłości,
  • są one efektem oczyszczania się organizmu z toksyn, ponieważ składniki owocu Noni robią „generalne porządki” i wyrzucają wszelkie trucizny na zewnątrz,
  • jeżeli wszystkie te odpady nadal pozostałyby w ciele, w dalszym ciągu zakłócałyby normalne funkcjonowanie organizmu i sprzyjały powstawaniu chorób.

Przeprowadzone badania wykazały, że te sporadycznie występujące objawy zawsze były niegroźne.

Co należy zrobić, gdy wystąpiły „pozytywne skutki uboczne?”.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, czy wypijamy odpowiednią ilość płynów – minimum 2 -2,5 litra wody mineralnej dziennie. Jeśli to nie pomoże, należy na kilka dni zmniejszyć o połowę ilość podawanego soku Noni, aby tym samym zapobiec krążeniu nadmiaru toksyn w organizmie, które prawdopodobnie nie mogą wydostać się na zewnątrz i powodują niewielkie efekty uboczne.

Dodatkowe skutki uboczne.

1. 60-letnia p. Krystyna, od około 40 lat cierpi na cukrzycę typu I. Po sześciu miesiącach picia Polinesian Noni i przyjmowania innych suplementów ma ładniejszą twarz i wygląda dużo młodziej. Jej skóra zrobiła się gładka i wiele zmarszczek po prostu zniknęło. Stała się wesoła i pełna energii, a dawkę insuliny zmniejszyła o połowę. Wręcz wspaniałym skutkiem ubocznym były wypowiedzi dwóch znajomych, które nie widziały jej od dłuższego czasu. Obydwie kobiety, niezależnie od siebie, zapytały ją, gdzie robiła operację plastyczną.

2. Pani Ewa pije Polinesian Noni, bierze Strong Bones, Stres Management B-Complex od trzech miesięcy. Śpi teraz spokojniej i czuje się rano wypoczęta. Przestała cierpieć na silne bóle migrenowe. Przed rozpoczęciem kuracji bardzo wypadały jej włosy i bała się, że wyłysieje. Brała nawet z tego powodu drogie lekarstwa, ale nic nie pomagały. W chwili obecnej jej włosy zrobiły się gęste i rosną bardzo szybko. Jako „ujemne skutki uboczne” określa częste wizyty u fryzjera i z tego powodu większe wydatki.

n-s-rodzinka

Soku Polinesian Noni nie można przedawkować, tak samo jak nie można przedawkować innych naturalnych soków, o ile nie pijemy w ilościach zaprzeczających zdrowemu rozsądkowi.

Jeżeli ktoś jest w trakcie leczenia środkami blokującymi system immunologiczny np. po transplantacji, powinien zasięgnąć porady lekarza, zanim przystąpi do picia soku Noni.

Prawdopodobnie u cukrzyków pijących Noni, konieczne będzie zredukowanie dawki aplikowanej insuliny i z tego powodu powinni często kontrolować poziom cukru we krwi i skonsultować podawanie lub odstawienie insuliny z lekarzem. Na czas chemioterapii również można zaniechać podawania soku z Noni.