Zamów Noni

Polecamy

calivita

Reklama

Zielone berety Noni

Zielone berety Noni

Ekspert w dziedzinie nauk botanicznych dr Isabelle Abbott, profesor Valeria Szedlak-Vadocz i inni naukowcy na temat noni

noni-owoc-noniCoraz intensywniej prowadzone badania wykazały specyficzne działanie noni, wynikające z połączenia efektów wywołanych kseroniną oraz następnych znalezionych w tej roślinie składników, takich jak skopoletyna i serotonina.

Skopoletyna:

  • została po raz pierwszy wyizolowana z noni w 1993 r. przez naukowców z Uniwersytetu Hawajskiego,
  • chroni ona układ krążenia krwi przed przeciążeniem, rozszerza zwężone naczynia krwionośne i reguluje ciśnienie krwi, we współpracy z innymi składnikami noni,
  • oprócz tego działa przeciwalergicznie i zwalcza stany zapalne.

W 1990 roku naukowcy pracujący na uniwersytecie w Metz we Francji stwierdzili, że sok z noni odgrywa ważną rolę w obniżaniu nadciśnienia i posiada silne działanie przeciwbólowe.

Oczywiście w zależności od bólu, dawka soku noni musi być odpowiednio większa. Według ich wyników badań, sok noni wykazywał ponad 70% intensywności działania przeciwbólowego silnego analgeticum – siarczanu morfiny.

Znany ekspert w dziedzinie nauk botanicznych – dr Isabelle Abbott w 1992 roku zanotowała, że to najprawdopodobniej noni była odpowiedzialna za odpowiedź organizmu w przypadku nadciśnienia tętniczego. Sugerowała także, że skopoletyna mogłaby w synergistyczny sposób wspierać adaptogenny wpływ noni na regulację ciśnienia. Jeśli ciśnienie tętnicze krwi byłoby zbyt wysokie, pomoże je obniżyć, a jeśli zbyt niskie, może je podwyższyć. Doktor Izabelle Abbott określiła cukrzycę, nadciśnienie i raka jako najważniejsze pole zastosowań noni.

Wielu naukowców prowadzących badania nad morinda citrifolia potwierdziło to, co zanotowała w swoich badaniach dr Isabelle Abbott. Prowadzący badania na uniwersytetach w USA: w Stanford, w Los Angeles i na Hawajach oraz we Francji na uniwersytecie w Metz, a także w Anglii na londyńskim Union College w swoich dokumentach przedstawili niezbite dowody na to, że noni odgrywa główna rolę w obniżaniu nadciśnienia.

Japońska grupa naukowców z Uniwersytetu w Keio – gijuku w Tokio i Instytutu Nauk Biomedycznych dr Umezawa, dr Tomonori, dr Hiramatsu i inni – w 1993 roku wyizolowali następny bardzo ważny składnik noni, którym jest damnacanthal.

W ramach dużego projektu zbadano ponad 5000 substancji roślinnych na ich działanie antyrakowe.

Jak wynika z ich badań -  damnacanthal, poprzez sygnały regulacyjne był w stanie skutecznie hamować aktywność nowotworową w pewnych typach ludzkich nowotworów, m.in. w raku płuc, trzustki, okrężnicy i różnych postaciach białaczek. Naukowcy wywnioskowali, że prawdopodobnie damnacanthal zachęca komórki nowotworowe do „uwierzenia”, że są w rzeczywistości zdrowymi komórkami. Tym samym damnacanthal zatrzymuje lub przynajmniej zwalnia przyspieszone rozmnażanie się komórek nowotworowych, ale tylko wtedy, gdy znajduje się w obecności innych składników znajdujących się w noni.

Na damnacanthalu nie kończy się lista interesujących składników znajdujących się w  noni. Już do tej pory istnieją dosłownie setki zidentyfikowanych przez naukowców składników noni, z których wiele jest odpowiedzialnych za jej spektakularny wpływ na ludzki organizm.

W 1992 r. na 83. Kongresie Amerykańskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem, zaprezentowano jedno z pierwszych kluczowych badań, które dotyczyło przeciwguzowej aktywności noni, zastosowanej u mysz z rakiem płuc Lewisa.

W latach 1992-1995 na każdym dorocznym kongresie American Association for Cancer Research ( Amerykańskie Stowarzyszenie Badań nad Rakiem ) publikowane były raporty donoszące o pozytywnym wpływie morinda citrifolia na leczenie tej choroby. Przeprowadzono również badania na temat skuteczności noni w przypadku raka piersi i problemów z oczami . Potwierdzono również jej działanie antybakteryjne.

Wyniki ostatnich badań naukowych udowodniły, że noni stymuluje organizm do produkcji  tlenku azotu, który jest niezbędny do prawidłowej funkcji niezwykłej liczby układów w organizmie. W 1992 r. tlenek azotu (NO) został ogłoszony „cząsteczką roku” przez Science – prestiżowy magazyn naukowy, a współczesna medycyna zaczęła traktować NO jako nowoczesny potencjalny czynnik poprawiający zdrowie w szerokim spektrum tego fizjologicznego znaczenia.

Jonatan S. Stamler, profesor nauk medycznych w Duke University, wyraził to zupełnie dobrze, mówiąc, że NO jest wszędzie. Jest zaangażowany w funkcję komórek krwi, układu immunologicznego, w złożone zmiany zachowania w mózgu, uderzenia serca, rozkurcz naczyń krwionośnych, relaksację dróg oddechowych, regulację ruchów jelit, a nawet w sposób, w jaki poruszają się palce i ramiona.

Badacze poszli dalej i wykazali, że tlenek azotu, którego biosynteza przez suplementację NONI jest zwiększona w organizmie, może być toksyczny dla komórek nowotworowych. Aktywacja przez noni tlenku azotu nie ograniczała się tylko do zwalczania raka. Najbardziej intrygujący jest pogląd, że tlenek azotu może działać jak śmiertelna forma broni przeciw atakującym patogenom. NO niszczy najeźdźcę, ponieważ zaburza jego procesy metaboliczne, tzn. ingeruje w zawierające żelazo cząsteczki, które odgrywają kluczową rolę w oddychaniu komórkowym.  W ten sposób tlenek azotu może leczyć dość powszechne infekcje, wywołane przez takie bakterie, jak: Salmonella, Escherichia coli, Helicobacter phylori, Chlamydia trachomatis i Candida albicans – najczęstsza przyczyna infekcji grzybiczych. Wyniki innych badań potwierdziły zdolność tlenku azotu do całkowitego zniszczenia różnych bakterii, wirusów i innych niebezpiecznych dla organizmu ludzkiego mikrobów.

Badanie, przeprowadzone w 1997 r. przez naukowców z Unwersity of Hawai, ujawniło, że suplementacja noni powoduje znaczne zwiększenie aktywności makrofagów – komórek obronnych organizmu (ponad trzykrotny wzrost w stosunku do wartości prawidłowych). Makrofagi – są odpowiedzialne za niszczenie niebezpiecznych toksyn, komórek i mikroorganizmów. Liczne badania wskazują, że tlenek azotu  zachęca makrofagi do unieszkodliwiania komórek nowotworowych i atakujących patogenów.

Lekarz Mona Harrison, była asystentka dziekana the Boston University School of Medicine, i były główny przedstawiciel medyczny D.C. Generał Hospital, wierzy, że modulacja częstotliwości energii organizmu może wyjaśnić niektóre pozytywne działania noni. Sok z noni ma swoją własną określoną częstotliwość, która razem z kseroniną i innymi składnikami w noni, jest tym, co podnosi terapeutyczne zdolności noni. W rezultacie noni razem z właściwą dietą i odpowiednimi ćwiczeniami, może przywrócić równowagę podstawowych procesów i funkcji organizmu, włączając w to utrzymanie właściwych poziomów energii. Doktor Harrisom uważa, że energia może mieć głęboki wpływ zarówno na profilaktykę, jak i leczenie raka.

U jednej z pacjentek doktor Mony Harrison, wystąpiło silne wodobrzusze spowodowane nadmierną ilością wody. Jej onkolog usunął ciecz z jamy brzusznej i znalazł tam komórki rakowe. Po siedmiodniowym spożywaniu soku z noni opuchlizna w znacznym stopniu ustąpiła. Ponowne badanie nie stwierdziło obecności komórek rakowych.

paniprofesor3„ZIELONE BERETY NONI” – Prof. Dr nauk med. Valeria Sedlak-Vadocz
„Komórki NK (naturalni zabójcy) w naszym organizmie, których produkcja również jest stymulowana przez noni, są „zielonymi beretami” systemu immunologicznego. Ten typ komórek posiada właściwości spontanicznego zabijania niektórych komórek nowotworowych, jak również komórek zakażonych wirusem. Nie trzeba wspominać, że są bardzo skuteczne w pozbywaniu się takich komórek z organizmu. Ich funkcja jest blisko związana z odpornością przeciwnowotworową, która często jest również nazywana ingwilacją immunologiczną”.
(Źródło: Nutrition & Health – Prof. Valeria Szedlak-Vadocz – NONI – INDIAŃSKA MORWA).

Wszystkie składniki znajdujące się w liofilizowanym POLINESIAN NONI przypominają wspaniałą orkiestrę, w której duża liczba znakomitych solistów tworzy jedną, harmonijną całość. Natomiast całość jest czymś więcej niż jej części składowe – pojedyncze składniki. Z badań naukowych wynika, że tylko specjalne połączenie indywidualnych substancji niesie ze sobą skuteczne i uzdrawiające działanie soku z NONI w przypadku bardzo różnorodnych i często niebezpiecznych chorób. Noni nie dostarcza więc jedynie materiału budowlanego, ale także robotników i narzędzi potrzebnych do tego, by budowa (powrót do zdrowia) mogła się posuwać do przodu. Dopiero pełna mieszanina wszystkich naturalnych substancji znajdujących się w Noni zwana synergizmem, umożliwia tej wspaniałej roślinie jej optymalne działanie uzdrawiające